Projekt Greenstorc stabrawa tadeusz dascoin

Projekt Greenstorc już wystartował na platformie Das33

Ekosystem Das z radością wita Greenstorc, spółkę specjalizującą się w  rozwiązaniach w zakresie pozyskania energii ze źródeł odnawialnych, które wykorzystują ciepło pochodzące z ziemi.

CEO DasCoin Michael Mathias przedstawił CEO Greenstorc Paula Flynna podczas cotygodniowego webinaru NetLeaders. Podczas webinaru wytłumaczyli w jaki sposób Greenstorc ma wykorzystać platformę Das33 do realizacji swoich planów.

I to już się dzieje.

Nowe jednostki, zwane „tokenami premium”, zostały cyfrowo wygenerowane w blockchainie DasCoin. Tokeny odzwierciedlają potencjał wzrostu wartości, powiązany ze stopniem osiągnięcia przez Greenstorc założonego KPI, a konkretnie ilości energii wytwarzanej przez Greenstorc, wyrażonej w megawatach.

Zainteresowani członkowie społeczności mogą wymienić swoje zasoby kryptograficzne za pośrednictwem Das33 na tokeny przypisane do projektu.

Tokeny są udostępniane poprzez sprzedaż grupową za pośrednictwem DasWallet. Po zakończeniu sprzedaży grupowej, tokeny są przekazywane użytkownikom i można nimi handlować na giełdzie DasExchange.

Ogłaszając oficjalnie rozpoczęcie współpracy z Greenstorc w ramach platformy Das33, CEO Michael Mathias powiedział: „Dla Das33 wreszcie nastąpiła chwila, na którą czekaliśmy. Greenstorc jest pierwszym, pionierskim projektem na platformie. To spółka, na którą uwagę zwróciło wielu członków ekosystemu około rok temu.

Mamy do czynienia z przedsięwzięciem naprawdę wyjątkowym – to doskonały pomysł, świetna technologia i wspaniali ludzie, którzy stoją za tym projektem. To spółka, z której będą zadowoleni wszyscy, a zwłaszcza osoby, które ją stworzyły.”

Paul specjalizuje się w prawie handlowym i z energetyką związał się w 2009 roku, debiutując we wschodzącej branży morskiej energetyki wiatrowej jako doradca rządów i spółek energetycznych.

Greenstorc to dla Paula odejście od energetyki wiatrowej na rzecz rozwiązań geotermalnych. Komentuje zmianę w następujący sposób: „Uważam, że od dziś do lat 20. XXI wieku odzysk energii cieplnej z odpadów to kierunek, w którym podążać będzie cała branża OZE. Cieszę się z możliwości skorzystania z szansy, jaką zapewnia Das33, a w szczególności z formatu tokenu premium.”

„Można mieć największe turbiny wiatrowe na świecie, ale nie zdadzą się na nic, jeżeli nie będzie wiać wiatr. Można mieć największe ogniwa słoneczne na świecie, ale w nocy i tak są bezużyteczne.”

„W krajach takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania możemy ograniczyć emisje dwutlenku węgla, co jest zadaniem bardzo ważnym, a rządy gwarantują finansowe powodzenie projektu energetycznego.”

Każda część świata zapewnia innego rodzaju szansę. Paul zwrócił uwagę również na następujący problem: „W Afryce jest 500 milionów osób bez dostępu do energii elektrycznej, a prąd płynie tylko w 8% z 13 tys. wiosek w Indiach. Już teraz możemy w realny sposób podnieść jakość życia osobom bez dostępu do prądu, o czym rozmawiamy z przedstawicielami rządów z różnych części świata.”

„Wytwarzamy energię i gdy tylko dodamy kolejny megawat, zostanie to odnotowane w blockchainie. Spowoduje to wypłatę premii posiadaczom tokenów STORC. Im bardziej będziemy się rozwijać, tym więcej premii będziemy mogli wypłacić. Dzięki temu w przyszłości będziemy w stanie pozyskać jeszcze więcej zasobów.”

„Wartość tokena STORC jest powiązana z realizacją KPI przez Greenstorc. Nie jest związana z wartością naszej firmy. Zachwycające jest to, że wartość związana jest z samym rozwojem. Gdy osiągniemy pewien założony poziom i uzyskamy status przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, staniemy się atrakcyjni w oczach funduszy emerytalnych i innych firm inwestycyjnych.’’

Greenstorc to pierwszy, pionierski projekt na platformie Das33. Pierwszy, co nie znaczy, że ostatni. To dopiero początek rewolucji, w której Das33 odgrywa niesamowicie ważną rolę.

 

Posted in: OKO