syrop klonowy tadeusz stabrawa dascoin

Złoto jest jednym z najstarszych, znanych metali szlachetnych który był używany w różnych formach.

Ceny złota w ostatnich latach bardzo się wybiły i na przestrzeni 20 lat urosły prawie dwukrotnie.

Skup złota jest bardzo rozpowszechniony już od kilkuset lat.

Złoto, środek płatniczy

Na początku było to środek płatniczy czyli wymieniało się towar za złoto, potem z czasem skup złota były popularny z powodów inwestycyjnych i zabezpieczenia się na „ciężkie czasy”.

Na obecną chwilę złoto jest wykorzystywane najczęściej w jubilerstwie oraz do wytwarzania sztabek inwestycyjnych które kupują osoby fizyczne, banki lub też Państwa.

Mało znanym zastosowaniem złota jest przemysł który stosuje ten metal przemyśle elektronicznym. Najczęściej złoto jest wykorzystywane do złocenia elementów takich jak: złocone piny, złocone styki, złocone blaszki itp.

W przemyśle złoto też występuje w postaciach złotych blaszek, złotych drutów, złotych tygli, złotych siatek, złotych pierścionków.

Złota w przemyśle raczej się nie stosuje w czystej postaci tylko o próbach 14, 18 karat (585, 750) z powodów iż czyste złoto było by zbyt miękkie.

Syrop klonowy, płynne zloto

Za litr oryginalnego syropu klonowego trzeb zapłacić ca. 82 złote, to tyle co za gram złota pochodzącego z biżuterii tzw. złomu złotego o próbie 585.

Syrop klonowy nazywany kanadyjskim płynnym złotem to nie zbyt trwały produkt spożywczy , a jednak mający ogromne znaczenie dla gospodarki Kanady, który to kraj potocznie uznawany jest za mlekiem i miodem płynący …….Choć te ostatnie stwierdzenie jest trochę bez sensu, bo Kanada słynie z produkcji syropu klonowego.

Więcej o innych środkach płatniczych poczytaj tutaj ………………………