Tyle się mówi ostatnio na temat kryptowalut, coraz więcej w mediach i wśród społeczności.. Zainteresowanie rośnie, ale jak wielu z Was rozumie technologię na której się to wszystko opiera ? ?
Co to jest BLOCKCHAIN ?
Blockchain to tzw. łańcuch bloków. Jest publicznym zapisem wszystkich transakcji w kolejności chronologicznej i współdzielony pomiędzy wszystkimi użytkownikami. Bloki informacji połączone są w łańcuch, w którym każdy kolejny element zależy od poprzedniego. Blockchain pozwala każdemu „posiadać” całą bazę danych systemu, tym samym tworząc całkowicie rozproszony i zdecentralizowany rejestr. Dzięki takiemu rozwiązaniu niemożliwa jest modyfikacja danych, usuwanie czy dodanie fałszywych informacji.

Technologia ta wykorzystywana jest w tym momencie w bardzo wielu dziedzinach.
M.in.:
➡️Dubaj przenosi całą swoją administrację rządową na blockchain do 2020r. i dzięki temu jest w stanie zaoszczędzić 5,5 mld $ rocznie ( technologia ta jest bardzo tania )
➡️ 80% banków jest w trakcie wdrążania tej technologi bądź już z niej korzysta
➡️ONZ – (największa organizacja na świecie) – zorganizowała niedawno konferencję „Blockchain for Impact” na którą zostało zaproszonych 325 delegatów, przede wszystkim cała śmietanka ze świata technologiczno – finansowego ( np. MasterCard, Komisja Europejska ) oraz 5 przedstawicieli kryprowalut: NEXUS, NOVUMCOIN, NEM, ZENCASH,

 

Głodnych wiedzy i ciekawych dlaczego akurat te kryptowaluty zostały „wybrane” zapraszam do rozmowy on line, telefonicznej lub face to face